Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/e/6/e6758a03-abda-4087-ad54-4f8bd49895a9/polescuk.cz/web/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Otevřený dopis poslancům KDÚ-ČSL, ODS, STAN a TOP09

Úvodem

Kauza Novičok byla poslední kapkou. Nelze nadále tolerovat to, že hlava státu stoj na straně nepřítele. Je potřeba jednat a využít všech prostředků, které jako občané máme v rukou. Vím, že není možné prezidenta přímo vyšetřovat. Nelze přes něj osobně zjišťovat, jak velký vliv zde Rusové mají.

Dá se však vyšetřovat okolí. Jednou z postav, která toho má hodně k vysvětlování, je Martin Nejedlý, poradce bez pracovní smlouvy. Neví se, co dělá a jaké má pravomoci. Dá se však s určitostí předpokládat, že je napojený na Rusy. Je důležité, aby právě nejedlý odpověděl na hodně otázek.

Vyšetřovací komise

Původní úlohou Parlamentu. bylo hlídání výkonné moci, panovníka. A tato funkce je stále aktuální. Dnes se mi ovšem zdá, jako kdyby na ní zákonodárci rezignovali. Rozhodl jsem se proto, že poslancům jejich roli připomenu. Napsal jsem otevřený dopis 48 z nich.

Oslovil jsem všechny poslance ze z Lidovců, ODS, STANu a TOP09 a očekávám jejich reakce. Chci vědět, jak se postaví k zodpovědnosti a nakolik jim záleží na bezpečnosti naší země.

Znění dopisu

V následujících řádcích předkládám změní tohoto dopisu:


Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

v souvislostí s bezpečnostní situací v naší zemi, jsem se rozhodl obrátit se na Vás formou tohoto otevřeného dopisu.

Není žádným překvapením ani tajemstvím, že na území Evropské unie a členských států Severoatlantické aliance probíhá válka. Neválčí se vojenskými prostředky a u nás se, prozatím a díky bohu, nezabíjí. Oběti na lidských životech však v této chvíli nejsou tím hlavním cílem protivníka.

Cílem této války je rozbít západní společenství v takové podobě, jaké ho známe dnes. Protivník nestojí o nic menšího než nás dostat do své sféry vlivu, ovládat naše životy a rozhodnutí, a tím nám vzít svobodu.

Abychom tomu dokázali zabránit, musíme své nepřátele nejdříve umět pojmenovat. Ne se schovávat za politickou korektnost. Našim protivníkem je Ruská federace a její vedení.

Zatímco na východě Evropy Rusko vede válečný konflikt s Ukrajinou, u nás probíhá hybridní konflikt vedený zejména informačními a propagandistickými prostředky. K působení na naše spoluobčany se využívají hlavně konspirační média a sociální sítě.

Aby protivník zesílil svůj informační vliv na našem území, neváhá využívat politiky i čelní představitele naší země. Jmenovat můžeme místopředsedu ČSSD Jaroslava Foldynu, předsedu SPD Tomia Okamuru, politiky KSČM anebo přímo hlavu státu Miloše Zemana.

A právě nejnovější kauza hlavy státu pro mě byla poslední kapkou, po které jsem se rozhodl konat. Mluvím o kauze otravy agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Prezident Miloš Zeman svým vyjádřením v TV Barrandov dne 3. 5. 2018 o tom, že se u nás vyráběl a testoval Novičok, dokonale nabil propagandistické mašinérii Kremlu a poškodil našeho spojence. Nemluvě o tom, že veřejnosti vyzradil utajované informace.

Zdá se být nezpochybnitelným faktem, že vliv Ruské federace a její agresivní politiky vůči nám i našim spojencům stále narůstá. Mluví o tom přední odborníci z vojenských, bezpečnostních a analytických kruhů. Na nebezpečí přítomnosti ruského vlivu ve svých výročních zprávách upozorňuje i civilní rozvědka.

Takový stav nelze nadále tolerovat a je potřeba jednat. Jste poslankyně/poslanec Poslanecké sněmovny České republiky a ve Vašem slibu jste se zavázal/a k věrnosti naší zemi a zachování její Ústavy a zákonů. Z toho pro Vás plyne i povinnost chránit bezpečnost této země a jejích obyvatel.

Z programu Vaší strany, se kterým se, předpokládám, ztotožňujete, jsem došel k závěru, že chápete důležitost ochrany našeho členství v západních bezpečnostních a integračních strukturách. Zároveň předpokládám, že dokážete plně pochopit hrozbu, kterou pro nás Rusko představuje.

Co navrhuji? Navrhuji vyšetření tohoto nepřátelského vlivu. Z Ústavy byla vám, poslankyním a poslancům, dána pravomoc zřídit vyšetřovací komisi, je-li to ve věci veřejného zájmu. Domnívám se, že působením nepřátel na našem území takovou věcí je.

Čím byste měli začít? Mám za to, že začít se dá od Hradu. A nyní nemluvím o prezidentovi republiky. Řeč je o jeho blízkém okolí, konkrétně o osobě jeho poradce Martina Nejedlého.

U této osoby totiž nevíme, co na Hradě dělá, nemá totiž uzavřenou žádnou pracovní smlouvu. Nevíme, jakých pravomocí užívá, ani to, jestli nejedná jménem České republiky. Víme však to, že tento člověk má napojení na Ruskou federaci.

Co vyšetřovat? Pokud nebudete vědět, kterým směrem se hnout, navrhuji jako inspiraci otázky, které předložil think-tank Evropské hodnoty.

„1) Odkud přesně pochází příjem Martina Nejedlého, když ne z rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky?

2) Byl a je Martin Nejedlý v kontaktu s ruskými zpravodajskými službami, například pomocí ilegálů (tedy třeba osoby tvářících se jako podnikatele)?

3) Kolik času týdne tráví Martin Nejedlý s prezidentem ČR a na které všechny akce kromě těch s V. Putinem ho demonstrativně vodí?

4) Co přesně musí Martin Nejedlý dodat Moskvě za protislužbu, když ho moskevská centrála vykoupila z dluhu ve výši 1,1 miliónu euro?

5) S kterými osobami z Ruské federace se od roku 2013 setkal ve své funkci zastupující český stát Martin Nejedlý a o čem jednali? Jinými slovy – kdy a jak využíval úřad prezidenta ČR ke svým soukromým účelům?“

Tímto dopisem Vás vyzývám, abyste začal/a či se připojil/a k iniciativě, která vyústí k předložení usnesení o zřízení vyšetřovací komise k vyšetření ruského vlivu v naši zemi.

Pokud se k tomu postavíte odmítavě, rád bych věděl konkrétní důvod, proč jste se tak rozhodl/a.

S úctou,

Andrej Poleščuk, občan České republiky


Pokud s obsahem tohoto dopisu souhlasíte, neváhejte ho sdílet. Anebo víte co? Rovnou napište vašemu poslanci, jak se on staví k možnosti zřízení komise, která by ruský vliv na našem území vyšetřila.


Líbí se Vám můj blog a máte pocit, že to, co dělám, má smysl? Zvažte, prosím, finanční podporu, která pomůže dalšímu rozvoji webu. Peníze odejdou na účet č.:  2535334153/0800. Díky!