Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/e/6/e6758a03-abda-4087-ad54-4f8bd49895a9/polescuk.cz/web/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Parlamentní vyšetřovací komise – klíč k rozkrytí ruského vlivu

Úvodem

Před několika dny jsem napsal článek, ve kterém jsem se kriticky vyjádřil na adresu nynějšího prezidenta ČR. Důvod byl jasný, novičok. Nekritizoval jsem poprvé a určitě ne naposledy. Samotné psaní však nemůže věci výrazným způsobem změnit.

Ke změně se totiž potřeba něco přidat. A tím něco, myslím akci. Mnoho lidí se spokojí pouze s tím, aby si zanadávalo na internetu anebo hospodě. To je určitě fajn ventil na uvolnění frustrace. Kolik z vás se ovšem reálně zamyslelo nad tím, že i vy můžete změnit situaci?

Změna je možná

Jestli jsem za svého života něco pochopil, tak to, že se nic samo neudělá. Jestli v životě chceme něčeho dosáhnout, musíme něco dělat. Pokud budeme mluvit o politice, tak možnosti občana rozhodně nekončí hozením lístku do urny.
Nemluvím nyní o vstupu do politické strany, i když je to jedna z možností. Mluvím o něčem, co Vám zabere znatelně méně času. Řeč je o nepřímém nátlaku na poslance prostřednictvím komunikačních nástrojů (mail, telefon).

K čemu?

K tomu, abychom donutili své zákonodárce, aby vyvinuli aktivitu. Aktivitu k čemu? K tomu, aby konečně začali rozkrývat ruský vliv na našem území.

Jak toho mohou docílit? Jednou z možností, které mají, je ustanovení vyšetřovací komise. Naše Ústava v čl. 30 předpokládá, že pro vyšetření věcí veřejného zájmu může Poslanecká sněmovna ustanovit vyšetřovací komisi.

Je zcela nepochybné, že rozkrytí napojení Kremlu na naše politiky, zejména prezidenta, je ve veřejném zájmu.
Aby taková vyšetřovací komise mohla vzniknout, je potřeba, aby její zřízení usnesením přijala již zmíněná Poslanecká sněmovna. Čísla k návrhu takového usnesení není nikterak závratné. Je potřeba 1/5 všech poslanců, tedy 40 z nich.

Demokratické strany

Nechci zde nyní rozlišovat stranickou příslušnost jednotlivých poslanců. V tomto jde o svobodu a ideologické představy musí stranou.

Jistě, každá strana o sobě bude tvrdit, že je stranou demokratickou. Minimálně v jednom případě můžeme říct, že to není pravda (KSČ). Je taktéž důležité mít na paměti průchodnost možné usnesení, to je nyní ovšem věcí druhořadou.

I samotná rozprava totiž může přinést velmi zajímavé poznatky a nechat některé politiky se pořádně odkopat.

Můžeme tedy uvažovat nad tím, koho oslovovat. Pokud je vám proti srsti KSČ, ANO a SPD, máte spoustu dalších možností. Bude stačit, když iniciativu projeví necelá polovina poslanců zbylých stran.

Předmět vyšetřování

Hned na začátek je potřeba říct, že vyšetřován nemůže být přímo Miloš Zeman. Proto se jeho případné napojení na Kreml musí zjišťovat oklikou. K tomu posloužit osoba Martina Nejedlého. Tedy prezidentova poradce, který pracuje na Hradě na základě ústní dohody.

Právě on by mohl být klíčem ke zjištění toho, nakolik rozsáhlý ruský vliv zde je. A na co se ptát? Dobrým námětem mohou posloužit otázky think-tanku Evropské hodnoty :

1) Odkud přesně pochází příjem Martina Nejedlého, když ne z rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky?

2) Byl a je Martin Nejedlý v kont[one_half last=“no“]…[/one_half]aktu s ruskými zpravodajskými službami, například pomocí ilegálů (tedy třeba osoby tvářících se jako podnikatele)?

3) Kolik času týdne tráví Martin Nejedlý s prezidentem ČR a na které všechny akce kromě těch s V. Putinem ho demonstrativně vodí?

4) Co přesně musí Martin Nejedlý dodat Moskvě za protislužbu, když ho moskevská centrála vykoupila z dluhu ve výši 1,1 miliónu euro?

5) S kterými osobami z Ruské federace se od roku 2013 setkal ve své funkci zastupující český stát Martin Nejedlý a o čem jednali? Jinými slovy – kdy a jak využíval úřad prezidenta ČR ke svým soukromým účelům?

A to nemusí být všechno. Ptát se lze i samozřejmě na to, jestli Martin Nejedlý během svého života v Rusku přímo přišel do kontaktu s ruskými tajnými službami. Snažily se ho tyto služby verbovat? Informoval o možné ruském nebezpečí Martin Nejedlý příslušné české orgány?

Nicméně to jsou pouze náměty. Je v plně kompetenci našich poslanců, aby vyvinuli iniciativu a využili vhodné nástroje na rozkrytí ruského vlivu u nás.

Jak kontaktovat poslance?

Není to nikterak složité. Pokud chcete kontaktovat přímo svého poslance, máte možnost zde. Stačí si podle kraje najít svého poslance a na jeho profilu se podívat na příslušný kontakt.

Existuje samozřejmě možnost oslovit poslance podle klubu. Můžete kliknout na odkaz zde. I zde si můžete rozkliknout profil zvoleného poslance a kontaktovat ho uvedenou e-mailou adresou.

Na co se poslanců ptát?

Nemusí jít o dlouhou slohovou práci. Bohatě postačí, pokud se zeptáte, jestli některý z nich hodlá vystoupit pro zřízení vyšetřovací komise. A pokud nechce, tak je na místě se ptát proč tomu tak je.

Je třeba ptát se, proč náš zástupci nechtějí chránit svobodu země před vnějším nepřítelem. Proč nechtějí vyšetřit roli prezidenta v napomáhání boje proti tomuto nepříteli. Proč nechtějí rozkrýt síť agentů a kolaborantů, kteří stojí za narušováním bezpečnosti naši země.

Závěrem

Nebuďte pasivní. Vaše práva a podílení se na veřejném životě nekončí hlasováním. Nejste odkázaní na nadávání na internetu. Máte spoustu možností. Myslete především na to, že to neděláte pouze pro sebe. V sázce je bezpečnost a prosperita vašich dětí a blízkých.

A za to stojí bojovat, co myslíte?


Líbí se Vám obsah tohoto webu? Pokud ano, zvažte, prosím, finanční podporu, která pomůže jeho dalšímu rozvoji. Přispět můžete buď převodem na účet č.: 2535334153/0800

anebo pomocí QR kódu v šesti různých hodnotách: